Kalendarz księżycowy 2023: jak go używać w życiu codziennym

Kalendarz księżycowy to system rozliczania czasu oparty na ruchu Księżyca wokół Ziemi. Księżyc wpływa na zjawiska naturalne, takie jak pływy i przypływy, a także na organizmy żywe, w tym na ludzi. Korzystanie z kalendarza księżycowego może pomóc nam zaplanować swoje sprawy, zdrowie, urodę i relacje z uwzględnieniem rytmów natury i zharmonizować naszą energię z tą kosmiczną.

Szybkie przejście do potrzebnego kalendarza – korzystając z poniższych linków:

Fazy ​​księżyca

Cykl księżycowy trwa około 29,5 dnia i dzieli się na cztery fazy: nów, pierwsza kwadra, pełnia i ostatnia kwadra. Każda faza ma swoją własną charakterystykę i zalecenia dla różnych dziedzin życia.

Księżyc w nowiu to czas rozpoczęcia nowego cyklu, kiedy Księżyc znajduje się pomiędzy Ziemią a Słońcem i nie jest widoczny na niebie. To sprzyjający okres na wyznaczanie nowych celów, uruchamianie nowych projektów, poszukiwanie nowych pomysłów i możliwości. Księżyc w nowiu sprzyja kreatywności, intuicji, samopoznaniu i rozwojowi duchowemu.

Pierwsza kwadra to czas wschodu Księżyca, kiedy jest on widoczny na niebie w postaci półksiężyca. To sprzyjający okres na aktywne działanie, realizację planów, rozwój umiejętności i wiedzy. Pierwszy kwartał promuje energię, pewność siebie, ambicję i przywództwo.

Pełnia księżyca to czas, kiedy Księżyc jest całkowicie oświetlony przez Słońce, gdy znajdują się one po różnych stronach Ziemi. To sprzyjający okres na dokończenie spraw, pokazanie wyników, otrzymanie nagród i uznania. Pełnia księżyca promuje emocjonalność, ekspresję, komunikację i towarzyskość.

Ostatnia kwadra to czas, kiedy Księżyc słabnie, kiedy jest widoczny na niebie w postaci sierpu, ale z przeciwnej strony niż w pierwszej kwadrze. To sprzyjający okres na analizę, refleksję, poprawianie błędów i wyciąganie wniosków. Ostatni kwartał promuje mądrość, krytyczność, samokontrolę i samodoskonalenie.

Możesz szybko przejść do dowolnego miesiąca 2023 roku, korzystając z linków:

Miesięczny kalendarz ogrodnika

Kalendarz księżycowy ogrodnika to przewodnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy czas na pracę w ogrodzie lub w ogrodzie, biorąc pod uwagę fazy księżyca i znaki zodiaku. Nasz satelita wpływa na wzrost, rozwój i plonowanie roślin, a także ich odporność na choroby i szkodniki. Korzystanie z kalendarza może pomóc poprawić jakość i ilość zbiorów, a także zaoszczędzić czas i zasoby.

Podstawowe zasady kalendarza ogrodnika są następujące:

Na rosnącym Księżycu lepiej sadzić, siać i przesadzać rośliny, które potrzebują siły i energii: rośliny warzywne, rośliny owocowe i jagodowe, rośliny ozdobne.

Na słabnącym Księżycu lepiej uprawiać ziemię, szczypać, przycinać, przycinać i zbierać: rośliny okopowe, cebulę, czosnek, ziemniaki, buraki, marchew.

W nowiu i pełni księżyca lepiej powstrzymać się od jakiejkolwiek pracy w ogrodzie lub w ogrodzie: jest to niekorzystny czas dla roślin.

Przez pierwszy i ostatni kwartał można wykonywać ogólną pielęgnację roślin: podlewanie, spulchnianie gleby, pielenie, pielenie.

W zależności od znaku zodiaku, przez który przechodzi Księżyc, można określić rodzaj roślin, dla których ten czas jest najkorzystniejszy: ognisty – kochający ciepło i światło; ziemisty – rośliny okopowe i strączkowe; antena – liściasta i kwitnąca; woda – owoce i jagody.

Poniżej linki do poszczególnych miesięcy 2023 roku

Miesięczny kalendarz fryzur, strzyżeń, zmian stylu

Księżycowy kalendarz fryzur to przewodnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy czas na strzyżenie, farbowanie lub zmianę fryzury, biorąc pod uwagę fazy księżyca i znaki zodiaku. Księżyc wpływa na kondycję, wzrost, kolor i kształt włosów, a także nastrój, samopoczucie i wrażenia zmiany wizerunku. Stosowanie miesięcznego kalendarza fryzur może pomóc poprawić jakość i zdrowie włosów, a także podkreślić swoją indywidualność i urodę.

Podstawowe zasady miesięcznego kalendarza fryzur są następujące:

Na przybywającym Księżycu lepiej jest wykonywać fryzury sprzyjające porostowi i wzmocnieniu włosów: jednolite, proste, krótkie. To także dobry moment na przefarbowanie włosów na jasne tony lub zmianę fryzury na odważniejszą i jaśniejszą.

Na ubywającym Księżycu lepiej wykonywać fryzury, które pomagają oczyścić i odnowić włosy: nierówne, asymetryczne, długie. To także dobry moment na przefarbowanie włosów na ciemne kolory lub zmianę fryzury na bardziej powściągliwą i klasyczną.

W nowiu i pełni księżyca lepiej powstrzymać się od jakichkolwiek zmian fryzury: jest to niekorzystny czas dla włosów. Można wykonywać jedynie lekką pielęgnację: masaż głowy, maseczki, balsamy.

Przez pierwszy i ostatni kwartał możesz wykonywać dowolne fryzury i koloryzację, ale powinieneś wziąć pod uwagę swoje życzenia i cele: pierwszy kwartał promuje eksperymenty i innowacje; ostatni kwartał – konserwatyzm i tradycjonalizm.

W zależności od znaku zodiaku, przez który przechodzi Księżyc, możesz określić styl fryzury, który najlepiej pasuje do Twojego charakteru i nastroju: ognisty – luksusowy, obszerny, jasny; ziemisty – naturalny, prosty, praktyczny; przewiewny – lekki, przewiewny, nieważki; wodnisty – gładki, mokry, błyszczący.

Poniżej znajdują się linki do wszystkich miesięcy 2023 r.:

Miesięczny kalendarz biznesowy (kalendarz spraw biznesowych)

Miesięczny kalendarz biznesowy to przewodnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy czas na prowadzenie biznesu, biorąc pod uwagę fazy księżyca i znaki zodiaku. Wpływa także na sukces biznesowy, zyski, reputację i konkurencyjność, a także partnerstwa, negocjacje, kontrakty i porozumienia.

Korzystanie z kalendarza biznesowego może pomóc w poprawie efektywności i rentowności biznesu, a także budowaniu harmonijnych relacji z partnerami, klientami i współpracownikami.

Podstawowe zasady miesięcznego kalendarza biznesowego są następujące:

Na przybywającym Księżycu lepiej rozpocząć nowy biznes, projekty, inwestycje, reklamę, promocję, szkolenia. To także dobry czas na poszukiwanie nowych możliwości, poszerzanie rynków, przyciąganie zasobów i partnerów.

Na ubywającym Księżycu lepiej jest dokończyć stare sprawy, przeanalizować wyniki, dokonać korekt, zoptymalizować wydatki, spłacić długi i rozwiązać konflikty. To także dobry moment na uporządkowanie nadmiaru, porzucenie nierentownych transakcji i reorganizację struktury i procesów.

W nowiu i pełni księżyca lepiej powstrzymać się od ważnych i ryzykownych spraw: to niesprzyjający czas dla biznesu. Możesz jedynie wykonywać rutynową pracę, planować, organizować, koordynować.

W pierwszym i ostatnim kwartale możesz zrobić wszystko, ale powinieneś rozważyć swoje cele i strategie: pierwszy kwartał promuje innowacje i konkurencję; ostatni kwartał – stabilność i współpraca.

W zależności od znaku zodiaku, przez który przechodzi Księżyc, można określić sferę biznesową, która jest najbardziej odpowiednia i obiecująca: ognista – handel, finanse, transport; ziemia – budownictwo, rolnictwo, ekologia; antena – edukacja, łączność, technologie; drogą wodną – medycyna, turystyka, sztuka.

Link do miesięcy 2023 znajduje się pod linkiem poniżej

Miesięczny kalendarz wyboru dnia ślubu

Kalendarz księżycowy dotyczący wyboru dnia ślubu to przewodnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy czas na zawarcie związku małżeńskiego, biorąc pod uwagę fazy księżyca i znaki zodiaku. Satelita Ziemi wpływa na miłość, harmonię, szczęście i czas trwania małżeństwa, a także zgodność i komunikację małżonków. Korzystanie z kalendarza księżycowego przy wyborze dnia ślubu może pomóc w stworzeniu silnego i szczęśliwego związku, który będzie pełen romantyzmu i wzajemnego zrozumienia.

Główne zasady kalendarza księżycowego dotyczące wyboru dnia ślubu są następujące:

Lepiej jest wziąć ślub na wschodzącym Księżycu, jeśli chcesz mieć wiele dzieci, dobrobyt materialny, rozwój i wsparcie w małżeństwie. To także dobry czas na ślub, jeśli jesteś młody, energiczny, optymistyczny i tęsknisz za zmianami.

Lepiej jest wziąć ślub na ubywającym Księżycu, jeśli chcesz mieć mało dzieci lub nie mieć ich wcale, duchowe wzbogacenie, stabilność i harmonię w małżeństwie. To także dobry czas na ślub, jeśli jesteś dojrzały, spokojny, realistyczny i konserwatywny.

W nowiu i pełni księżyca lepiej powstrzymać się od małżeństwa: jest to niekorzystny czas na małżeństwo. Można dokonać jedynie oficjalnej rejestracji lub symbolicznego zaangażowania.

Możesz wziąć ślub w pierwszym i ostatnim kwartale, ale powinieneś wziąć pod uwagę swoje uczucia i pragnienia: pierwszy kwartał sprzyja pasji i entuzjazmowi; ostatnia ćwiartka – łagodność i tolerancja.

W zależności od znaku zodiaku, przez który przechodzi Księżyc, można określić charakter i nastrój wesela, który najbardziej odpowiada młodej parze: ognisty – świąteczny, głośny, kolorowy; ziemisty – tradycyjny, solidny, luksusowy; zwiewny – oryginalny, lekki, zrelaksowany; woda – romantyczna, delikatna, tajemnicza.

Co oferuje Księżyc na każdy miesiąc? Link poniżej:

Wniosek

Kalendarz księżycowy na rok 2023 to przydatne narzędzie do planowania swojego życia z uwzględnieniem naturalnych cykli i energii. Wykorzystując kalendarz księżycowy do różnych dziedzin życia: ogrodnictwa, fryzur, biznesu, ślubów, możemy uzyskać wiele korzyści i poprawić nasze wyniki, zdrowie, urodę i relacje. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni termin na swoje sprawy, biorąc pod uwagę kalendarz księżycowy i słuchając swojej intuicji.

Back to top button